Byliny proti vypadávání vlasů – přehled nejúčinnějších produktů

Jsou jedním z nejčastěji zvolených přírodních způsobů péče o účes. Byliny proti vypadávání vlasů se dělí na ty, které chrání před vypadáváním vlasů a na ty, které poskytují nový růst. Existuje přehled těch nejefektivnějších.

Podívejte se na nejlepší doplněk pro růst vlasů!

Byliny proti vypadávání vlasů – to není jediná domácí cesta

Samozřejmě, že jsou zahrnuti v této skupině, ale existuje mnoho dalších takových řešení. Mezi vlasovými maniaky jsou velmi populární semena pískavice pískové, olivový olej a žloutky. Jsou vyrobeny z masek a ubrousků

Byliny proti vypadávání vlasů

Byliny pro vypadávání vlasů a růst vlasů se obvykle používají třemi způsoby. Nejprve, aplikace do skalpu. Druhým způsobem je oplachování vlasů. Z těchto rostlin si také můžete připravit nápoj na pití. Ačkoli byliny nejsou škodlivé, stále stojí za to zachovat některá bezpečnostní opatření. Předtím, než například začnete používat konkrétní kus, zkontrolujte na vnitřní straně ruky, zda neobsahuje nějaké vedlejší účinky.

Byliny proti vypadávání vlasů – nejúčinnější seznam

Ve většině případů také patří k nejoblíbenějším rostlinám používaným v péči o vlasy. Někteří z vás však mohou přijít jako překvapení.

1. Kopřiva

Kopřiva

Tato rostlina se často zmiňuje v souvislosti se zachraňováním vlasů. Kopřiva obsahuje mimo jiné velká množství siliky. Díky silice má vlastnosti, které snižují nadměrnou ztrátu vlasů. Kopřiva lze použít k ochraně účesu všemi třemi způsoby popsanými výše.

2. Přeslička

PřesličkaJe to další rostlina často zmiňovaná pro vypadávání vlasů, ale především pro růst vlasů. Přeslička poskytuje také obrovské množství siliky. Pokud chcete účinně bojovat o krásný účes, můžete si připravit směs přesličky a kopřivy. Na přípravu infuze stačí jedna čajová lžička obou rostlin (nejlépe ve formě sušených bylin). [1]

3. Kořen lopuchu

Kořen lopuchuTo je zase rostlina, která je známa především lidem, kteří bojují o krásný účes. Proč je kořen lopuchu jednou z bylin pro vypadávání vlasů? Především proto, že má pozitivní vliv na pokožku hlavy. Reguluje práci mazových žláz. Toto je velmi dobrá informace pro lidi, kteří bojují s mastným účesem. Kořen lopuchu také chrání před lupinami a snižuje nadměrné vypadávání vlasů.

4. Bambus

BambusRostlina, která je velmi bohatým zdrojem výše uvedeného oxidu křemičitého. To je důvod, proč je bambus jednou z nejúčinnějších bylin pro vypadávání vlasů, ale také pro růst vlasů. Tato rostlina také snižuje křehkost. Přímo ovlivňuje stav a vzhled vlasů.

5. Alfalfa

AlfalfaPokud jde o vzhled a strukturu vlasů, je přítomnost této rostliny nesporná. Alfalfa chrání vlasy před oslabením. Posiluje strukturu jednotlivých vlasů. Díky tomu zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů. Lucerna také pomáhá udržovat přirozenou barvu vlasů.

6. Trifolátová spojka

Trifolátová spojkaNení to jedna z nejčastěji zmiňovaných bylin pro vypadávání vlasů, což je chyba. Třílistá přilnavost má velmi důležité vlastnosti, které pomohou chránit účes. Především má silný čistící účinek. Stejně jako výše popsaný lopuch může také pomoci v případě mastných vlasů. Je to rostlina, která je doporučována také pro lidi, kteří se potýkají s lupinami. Třílisté lpění je proto primárně založeno na normalizaci stavu pokožky hlavy. A tak zastavují nadměrné vypadávání vlasů.

7. Puškvorec obecný

Puškvorec obecnýJe to rostlina kvetoucí na našich vodních nádržích. Nejprve zvědavost. Tartar je jedlá rostlina. Pokud chcete přestat kouřit, měli byste ho žvýkat (konkrétněji sušený oddenek). Puškvorec obecný má diuretický a diaforický účinek. Proč existuje skupina bylin pro vypadávání vlasů? Pomáhá chránit pokožku hlavy před takovými problémy, jako je suchost. Je to také přirozený způsob, jak zacházet s lupinami, které způsobují problémy s účesem.

8. Heřmánek

HeřmánekTato bylina má mnoho zajímavých vlastností. Obsahuje mnoho antioxidantů. Heřmánek je široce používán v přírodní medicíně. Tato rostlina chrání mimo jiné pankreas. Pomáhá také zbavit se nepříjemných průjmů. Heřmánek pomáhá vyživovat pokožku hlavy. Díky tomu chrání před nadměrným vypadávání vlasů. Tato rostlina se doporučuje jako přirozený způsob odlehčení účesu. V druhém případě stačí připravit nálev heřmánku.

9. Basil

BasilTato rostlina je obvykle překvapivá, ale patří do skupiny nejúčinnějších bylin pro vypadávání vlasů a růst vlasů. Je to především koření. Ale také pomáhá vlasy díky krevnímu oběhu v pokožce hlavy. Podporuje vlasy a tím způsobuje, že se živiny dostanou do vlasových folikulů rychleji. Basil také podporuje jeho práci. Krém z této rostliny dodává vašemu účesu lesk.

10. Rozmarýn

RozmarýnSeznam nejefektivnějších bylin pro vypadávání vlasů by nebyl úplný bez této rostliny. Rozmarýn má mnoho zajímavých vlastností. Umožňuje mimo jiné zmírnit bolesti žaludku. Podporuje také funkci jater. Olej z rozmarýnu je často doporučovaným řešením pro podporu imunity organismu. Jak je tato rostlina užitečná pro účes? Pomáhá chránit před problémy s pokožkou hlavy, jako jsou lupy. Díky tomu pozitivně ovlivňuje stav účesu. Rozmarýn stimuluje růst vlasů. Tato rostlina má velké množství vitamínu C. Je to antioxidant, který příznivě ovlivňuje stav pokožky hlavy.

Tablety s přirozeným složením pro vypadávání vlasů – stojí to za to?

Na trhu existuje mnoho produktů, které pomáhají chránit a ošetřovat účes. Zdá se tedy rozumné se zeptat, zda je vůbec stojí za to je použít. Čemu byste měli věnovat pozornost při výběru těchto doplňků proti vypadávání vlasů?

Nejprve se doporučuje soustředit se na složení a bezpečnost. Pokud existují výtažky z bylin popsaných výše pro vypadávání vlasů, je to jednoznačná výhoda. Tyto výrobky jsou také bezpečné a nemají žádné vedlejší účinky, což je velmi důležitá otázka.

Tablety s přirozeným složením pro vypadávání vlasů

Locerin je jedním z nejpopulárnějších produktů proti vypadávání vlasů pro ženy. Jedná se o doplněk obsahující až 16 přísad. Každá z nich má specifický úkol. Společně vytvářejí komplexní řešení, které bojuje s nejčastějšími příčinami nadměrného vypadávání vlasů. Složení zahrnuje vojtěšku a bambus. Celý sortiment tohoto produktu je k dispozici na oficiálních webových stránkách výrobce.

Výhody volby produktu Locerin:

  • Potlačení nadměrného vypadávání vlasů
  • Krásný, živý účes
  • Nový růst vlasů
  • Zdravá pokožka hlavy
  • Ochrana proti chorobám hlavy (lupiny, seborrhea)
  • Přírodní barva vlasů (ochrana proti šedivění)

Locerin

Přečtěte si více na Locerin.com


  1. Chaiyana W, Punyoyai C, Somwongin S, et al. Inhibition of 5α-Reductase, IL-6 Secretion, and Oxidation Process of Equisetum debile Roxb. ex Vaucher Extract as Functional Food and Nutraceuticals Ingredients. Nutrients. 2017;9(10):1105. Published 2017 Oct 10. doi:10.3390/nu9101105