Efektivní způsoby detoxikace

Stojí za to provést detoxikaci bez ohledu na roční období. Obvykle se však provádí na jaře. Účinné způsoby detoxikace tělo „osvěží“, protože škodlivé látky, které se hromadí, mohou hodně poškodit.

Podívejte se na nejlepší detoxikační doplněk!

Proč je detoxikace užitečná?

Stojí za to začít se škodlivými látkami a jejich účinky. Dostávají se do těla, mimo jiné z prostředí. Ale samozřejmě nejen. Toxiny dodáváme také s potravinami sami, ale také s drogami, alkoholem a cigaretami. V situaci, kdy jsme zdraví, a především, naše játra jsou v dobrém stavu, tělo díky své práci zbavuje škodlivých látek. Toto je však vzácná situace. Nejprve proto, že velmi zatěžujeme játra. Nadměrné toxiny se projevují mnoha způsoby, ale budou diskutovány pouze ty nejběžnější.

Proč je detoxikace užitečná

Nadměrné toxiny způsobují:

 • Únava, nedostatek energie
 • Časté a dlouhodobé bolesti hlavy
 • kožní změny (včetně vyrážky)
 • Nadměrné vypadávání vlasů
 • Suchá kůže
 • Problémy se spánkem
 • Nadváha
 • Problémy s hubnutím
 • Dráždivost a problémy s koncentrací

Toto je jen několik příkladů toho, co toxiny v těle dělají. Pouze tyto příznaky by nás měly mobilizovat, abychom se jich zbavili.

Účinné způsoby detoxikace – změny stravy

Začneme změnami v denním menu. Začněme, stojí za to provést nějaké zkoumání svědomí. Jak vypadá naše nabídka? Připisujeme důležitost tomu, co dopadne na naše talíře? Jak často si dovolujeme jíst nezdravé jídlo? Na tuto otázku je třeba odpovědět, než detoxikujeme tělo.

To, jak se můžeme nezdravým jídlem ublížit, závisí na mnoha, velmi často, individuálních faktorech, jako je věk a zdraví. Je běžné, že se první příznaky projeví po několika dnech vedení nezdravé stravy. Jedná se obvykle o hromadění nadměrné vody (otoky) a zácpy.

Jak by tedy mělo vypadat menu? Co lze doporučit jako účinný způsob detoxikace? Nejprve odstraňte všechny zpracované produkty. Během procesu odstraňování škodlivých látek by tukové maso mělo být také „cenzurováno“. [1]

čistící strava

Nabídka během detoxikace by měla být založena na zelenině a ovoci. Díky nim lze celý proces úspěšně provést. Dalším důležitým prvkem nabídky je přístup k tekutinám. Pokud se chcete zbavit škodlivých látek, měli byste vypít asi 2 litry vody. Vyloučili jsme kávu (nutně!), čaj a samozřejmě všechny sycené nápoje. Nepochybně, zeleninové a ovocné šťávy, které jsou jedním z charakteristických znaků pro detox.

Velmi důležitým prvkem takového menu bude to, co jíme na začátku dne. Nejčastěji se zde objevují dvě řešení. Jedním z nich je kaše. Svůj den můžete začít také pomocí kefíru. Oba mají podobné účinky. Mají pozitivní vliv na funkci střev.

Při boji s nadměrným množstvím škodlivých látek v našem těle byste se měli vzdát smažených potravin. Napařování je rozhodně lepší volba.

Byliny jako způsob detoxikace

To je další cesta, kterou byste měli zvážit po změně vaší stravy. Výběr rostlin, které mohou být užitečné, je opravdu velký. Zaměřme se na ty doporučené.

1. Jitrocel

To je jeden z nejčastěji zmiňovaných v souvislosti s očištěním rostlinných rostlin. Jitrocel je mimo jiné bohatý na fytosterely. A oni (ale nejen) podporují detox. Tato rostlina začíná celý proces ve střevech. A v podstatě můžeme říci, že se na ně zaměřuje. Ale díky tomu pomáhá očistit celé tělo. Jitrocel má také další vlastnosti. Mimo jiné se uvádí v souvislosti s bojem proti artritidě.

2. Očista

Je pravda, že tato rostlina již stojí za svou největší popularitou, ale stále má skupinu příznivců. Oplach má mnoho zajímavých vlastností. To je dokonce doporučeno jako podpora hubnutí. V první řadě podporuje metabolismus i čištění. Tato rostlina je velmi dobrým zdrojem antioxidantů.

3. Červený jetel

Je to rostlina se silnými diuretickými vlastnostmi. Proto je užitečné, když se zbavíte škodlivých látek. Zajímavým faktem je, že jetel červený se používá v boji proti hormonálním problémům a akné způsobenému nadbytkem toxinů.

4. Artyčok

Toto je jedna z nejčastěji zmiňovaných rostlin v souvislosti s detoxikací. Funguje to mnohorozměrně. Především má cholagoguení efekt a laxativní vlastnosti. Podporuje také funkci jater. Artyčok bude navíc užitečný v situaci, kdy nadměrně využíváme játra, dokonce i prostřednictvím alkoholu.

5. Spirulina

Je to řasa, která v poslední době dělá ohromující kariéru. Je bohatý na minerály a vitamíny. Díky tomu má mnoho vlastností. Podporuje práci jednotlivých systémů v našem těle. Doporučuje se jako způsob, jak účinně detoxikovat tělo. K dispozici je mnoho produktů obsahujících spirulinu. Spirulin Plus je lídrem v nejpopulárnějších žebříčcích. Více informací naleznete na webových stránkách výrobce.

Produkty podporující detoxikaci – co hledat?

Pokud jsme již takové řešení zmínili, podíváme se na to trochu podrobněji. Dá se říci, že trh ve švech praská množstvím produktů, jejichž úkolem je podporovat odstraňování škodlivých látek. Pokud se tak rozhodneme, měli bychom si pamatovat některé důležité problémy. [2]

Produkty podporující detoxikaci

Jedním z nich je složení. Stojí za to ji pečlivě prostudovat, a to iz hlediska bezpečnosti a možných vedlejších účinků. Je zřejmé, že nedostatek těchto informací je velmi dobrá informace. Čím více se můžeme dozvědět o samotném produktu od jeho výrobce, tím větší je jeho důvěryhodnost. Tento aspekt je stejně důležitý při výběru produktu, který podporuje detoxikaci. Alespoň v souvislosti s vrácením, pokud takový produkt nesplňuje naše očekávání.

Fiber Select je jedním z nejčastěji vybraných detoxikačních doplňků.

Nejprve je založeno pouze na přirozeném složení. Má několik zdrojů životně důležitých vláken. Podporuje nejen odstraňování škodlivých látek, ale také stimuluje hubnutí. Fiber Select je bezpečné řešení (v tomto ohledu bylo testováno) a bez vedlejších účinků. Výrobce neskrývá nic o tomto produktu. Na oficiálních stránkách o něm najdete spoustu informací. K dispozici je také 90denní záruka vrácení.

Fibre Select

Objednejte si nyní na FibreSelect.com

Výhody volby Fiber Select:

 • Bezpečná a účinná detoxikace
 • Zmírnění symptomů charakteristických pro příliš mnoho toxinů
 • Zdraví a energie
 • Zrychlený metabolismus
 • Snadnější a rychlejší hubnutí
 • Lepší stav pokožky

 1. Detox diets for toxin elimination and weight management: a critical review of the evidence.
  Klein AV, Kiat H.
  J Hum Nutr Diet. 2015 Dec;28(6):675-86. doi: 10.1111/jhn.12286. Epub 2014 Dec 18. Review.
 2. Klein, Alice & Kiat, Hosen. (2014). Detox diets for toxin elimination and weight management: A critical review of the evidence. Journal of human nutrition and dietetics : the official journal of the British Dietetic Association. 28. 10.1111/jhn.12286.