Jak bojovat proti nadměrnému vypadávání vlasů? Osvědčené tipy

To je problém, kterému čelí mnoho žen. Krásný a dobře udržovaný účes je důvodem k hrdosti. Jak bojovat proti nadměrnému vypadávání vlasů? Následující tipy budou užitečné.

Podívejte se na nejlepší doplněk pro růst vlasů!

Nadměrná ztráta vlasů – příčiny

K úspěšnému řešení tohoto problému je nejprve nutné znát jeho nejčastější příčiny. Tato situace obvykle vyplývá z několika důvodů. Ačkoli vlasy mohou být ztraceny kvůli mnoha faktorům. Zaměříme se však na ty nejběžnější.

Příčiny vypadávání vlasů ve velkém množství:

 • Nesprávná strava (nízký obsah vitamínů a prvků důležitých pro vlasy)
 • Nadměrný styling (ničí a oslabuje vlasy)
 • Roční doba (vlasy jsou po zimě často oslabené)
 • Příliš časté barvení
 • Období po porodu
 • Nemoci

Nadměrná ztráta vlasů

Znát důvody problémů s účesem vám pomůže rozvinout plán, jak s nimi bojovat. Jejím hlavním rysem by měla být komplexnost operací.

Nadměrná ztráta vlasů – změna stravy

Velmi častou příčinou (nikoliv bez důvodu, která byla na prvním místě zmíněna) je nedostatek určitých složek v nabídce. Obvykle se takový problém vyskytuje během hubnutí, nejen při radikálním hladovění.

Nabídka, která vašim vlasům pomůže, by měla být především plná „dobrého“ jídla. Měli byste zahodit všechny produkty, které jsou škodlivé pro vaše tělo. To zahrnuje mastné potraviny a také vysoce zpracované produkty. Dobrým vodítkem při vytváření stravy pro vlasy je výběr zdravého jídla. Pozitivně působí na celé tělo (a tím i na folikuly).

Kromě toho by menu mělo obsahovat určité vitamíny a prvky. Pokud jde o první skupinu, zinek, síra a křemík jsou důležité z pohledu vlasů. Každý z nich přímo ovlivňuje stav měchů, a tím i celý účes. První z nich lze nalézt mimo jiné v mořských plodech. Alergie na posledně uvedenou „nevylučuje“ zinek z potravy pro vlasy. Tento prvek je přítomen v pohanky a dýňová semínka. Síra zahrnuje mimo jiné zeleninu – květák, brokolici a česnek. Jedná se o velmi důležitý prvek v boji proti nadměrnému vypadávání vlasů.

Posledním z těchto minerálů je křemík, který se obvykle dodává z česneku, obilovin a ovoce. Nejsou nejbohatším zdrojem tohoto prvku. Pokud jde o vitamíny nezbytné pro účes, obvykle se uvádí skupina B plus beta-karoten a kyselina askorbová. S jejich zdroji ve stravě nebude problém. Ve skutečnosti stačí do nabídky zahrnout zeleninu a luštěniny. [1]

Domácí prostředky pro nadměrné vypadávání vlasů

Výběr je opravdu velký. Většina z těchto metod domácí péče o vlasy se vyznačuje nepřítomností vedlejších účinků. To vás však nezbavuje kontroly této metody předem, např. na kůži uvnitř vaší ruky.

Při procházení blogů, ale také online fór při hledání domácích prostředků na nadměrné vypadávání vlasů, můžete vidět, že na tucet se obvykle odkazuje. Jedná se samozřejmě o nejčastěji používané.

Jedním z účinných domácích prostředků proti vypadávání vlasů je semeno pískavice. Ten lze zakoupit v bylinářství. Produkt by měl být v prášku. Nalijte dvě čajové lžičky semen vroucí vodou (200-300 ml). Po 10 minutách by měl být celek napjatý. Výsledná tekutina se vtírá do pokožky hlavy. Může být uchováván asi 7 dní (nutně v lednici). První účinky by se měly objevit po 14 dnech.

Domácí prostředky pro nadměrné vypadávání vlasů

Opláchnutí kopřivou a přesličkou je dalším často zmiňovaným domácím lékem. Obě tyto rostliny jsou jedním z nejlepších zdrojů křemíku zmíněných výše. Potřebujeme lžíci sušené kopřivy a přesličky. Měla by být nalita vroucí vodou (asi půl litru). Počkejte, až se celá věc vyvaří a samozřejmě vychladne. Tento krém se nejlépe používá při mytí vlasů.

Pokud je problémem nadměrné vysušení účesu, řešením může být domácí hydratační maska. Díky tomu můžete snížit nadměrné vypadávání vlasů. Pro takovou masku jednoduše investujte do avokáda. Je důležité, že je velmi zralé. Ovocná dřeň musí být drcena. Výsledná „kaše“ se aplikuje na vlasy a pokožku hlavy. Užitečná bude také potravinářská fólie. Nanáší se na hlavu. Navíc ji přikrýváme ručníkem. Asi po půl hodině si umyjte hlavu.

Byliny podporující vlasy

Tyto samozřejmě také patří k domácím prostředkům při nadměrném vypadávání vlasů. Je jich však tolik, že tvoří samostatnou skupinu řešení. Tyto rostliny pracují na mnoha úrovních. Některé z nich komplexně zasáhly mnoho příčin vypadávání vlasů najednou. Jiní pracují na konkrétním „řezu“. Dvě z těchto rostlin byly uvedeny výše. Nejsou však jediní.

Bambus je mimořádně cenným zdrojem křemíku. Jedná se o rostlinu, která šetří vlasy několika způsoby. Nejprve to funguje zvnějšku. Používá se jako oplach. Díky tomu může účes znovu získat lesk. Druhým způsobem je dodávat důležité složky přímo do vlasových folikulů.

Bambus je jednou ze 16 (!) Přísad, které se nacházejí v tabletách pro ztrátu vlasů Locerin pro ženy. V současné době je to nejčastěji vybraný produkt, který komplexně chrání a vyživuje vlasy. Úplný seznam složek je k dispozici na oficiálních webových stránkách výrobce.

Výhody volby produktu Locerin:

 • Přirozený způsob, jak zastavit vypadávání vlasů
 • Složité hydratační a dehydratační vlasy
 • Nový růst vlasů
 • Regenerace poškozeného účesu
 • Přírodní záře a konec s rozdělenými konci
 • Zachování přirozené barvy vlasů

Locerin

Přečtěte si více na Locerin.com

Další rostlina použitá v produktu Locerin je Alfalfa. její činnost se zaměřuje především na rekonstrukci vnitřních struktur vlasů. Díky tomu je účes viditelně „plný“. Alfalfa se zbaví problému křehkých a řídkých vlasů. Pomáhá také udržovat přirozenou barvu účesu.

Puškvorec obecný je rostlina, která se zmiňuje také v souvislosti s bojem proti nadměrnému vypadávání vlasů. Nejprve posiluje účes. To je jeden bod. Puškvorec obecný chrání pokožku hlavy před nemocemi, které ji napadají. Mluvíme zde o seboroické dermatitidě a lupinách. [2]

Březová šťáva se doporučuje především pro infekce horních cest dýchacích. Jako způsob, jak chránit imunitu těla, která je zvláště užitečná na podzim a v zimě. Březová šťáva má také vlastnosti, které podporují účes. Nejprve posiluje měchy. Tím se snižuje vypadávání vlasů. Bříza také podporuje pokožku hlavy.

Poslední, ale ne nejméně účinnou rostlinou je tuřín černý. V současné době je trochu zapomenuté, ale před sto lety byly naše prababičky používány pouze k záchraně účesu. Čerstvá šťáva z tuřínů podporuje mikrocirkulaci v pokožce hlavy. Díky tomu se k němu rychle dostanou další přísady a fungují „plným způsobem“. To snižuje nadměrné vypadávání vlasů.


 1. Written by Ryan Raman, MS, RD on April 9, 2018, The 14 Best Foods for Hair Growth
 2. Jain, Pushpendra & Das, Debajyoti & Das, Chandan. (2017). PROSPECT OF HERBS AS HAIR GROWTH POTENTIAL. International Journal of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences. 5. 25-33.