Osvědčené metody pro celulitidu

Jedná se především o estetický problém. Ve své nejpokročilejší formě je však zdravotním onemocněním. Celulitida je problém, se kterým můžete účinně bojovat.

Podívejte se na nejlepší doplněk proti celulitidě!

Co je to celulitida?

Než tento problém vyřešíme, je dobré poznat nepřítele. Pro ilustraci je často označována jako pomerančová kůra. Celulitida se tvoří, když se pod kůži objeví příliš mnoho vody a tuku. Existují dva typy tohoto estetického problému. Máme vodu a tukovou celulitidu. První se označuje jako tvrdý, zatímco druhý se nazývá měkký.

Přestože je celulitida spojována s lidmi, kteří nekontrolují udržování zdravé váhy, není tomu tak vždy. První z těchto typů nastává přesně tehdy, když je hmotnost vhodná. Důvodem je hromadění vody, ale také toxinů. Výsledkem je celulitida.

Co je to celulitida

Jak to vypadá s druhým druhem onemocnění? Okamžitou příčinou je růst tukových buněk. To vytváří specifické „hrudky“. Krevní cévy komprimují, což mimo jiné ztěžuje odstraňování toxinů. Tento typ celulitidy se může objevit u lidí, kteří rychle zhubli. Může to vést k chirurgickému zákroku nebo vážnému onemocnění.

Faktory zvyšující riziko celulitidy:

 • Pohlaví (problém se týká hlavně žen)
 • Věk (riziko se zvyšuje kolem 30)
 • Dieta
 • Žádná fyzická aktivita
 • Hormonální víry (např. související s těhotenstvím)

To nejsou všechny možné příčiny, ale nejčastější příčiny. A tomu je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Metody pro celulitidu – především dieta

Denní menu se musí změnit. Samozřejmě za předpokladu, že to nebylo zdaleka zdravé. Strava je jedním ze způsobů, jak bojovat proti celulitidě, ale často se používá také jako prvek prevence.

Jedním ze základních pravidel je zbavit se toxinů z těla. To mimo jiné znamená více zeleniny. Obecně bude mít strava v boji proti celulitidě také další účinek, jako je hubnutí. Nabídka by měla být založena na zelenině, luštěninách, libovém masu a mléčných výrobcích. Doporučujeme z nabídky vyloučit mastná jídla. Měli byste také omezit smažení a barevné nápoje, výrobky v prášku (ty „připravené za pět minut“). A co tuk? Stojí za to vsadit se na ty rostlinného původu. A v nabídce musí být ryby, ty zajistí dodávku velmi základních omega mastných kyselin. [1]

Metody pro celulitidu

V naší stravě již máme ryby a libové maso bude také užitečné. Proto musí být v nabídce drůbež. Telecí je také skvělé. Co je důležité, musíte kontrolovat množství masa ve vaší stravě. A samozřejmě jeho kvalita. Stejně tak to platí i pro přítomnost dalších produktů v nabídce.

Sladkosti a slané občerstvení (hranolky, sušenky) se nejlépe nahradí určitou dávkou ovoce. Velmi důležitou složkou z hlediska nabídky k „boji“ proti celulitidě je vitamin C. Používá se při výrobě kolagenu, který je důležitý pro elasticitu pokožky.

Fyzická aktivita a celulitida

Pokud hnutí dosud nebylo v našem životě přítomno, je čas na změny. Naštěstí to nemusí být obrovské fyzické úsilí. Určitě to však musí být pravidelné. To je velmi důležité při boji proti celulitidě, ale hlavně ze zdravotního hlediska. Pohyb stimuluje krevní oběh, pomáhá odstraňovat toxiny z těla.

Jakou činnost byste si měli vybrat? Za prvé, ten, který nám bude vyhovovat. Jeho výkonem je poskytnout potěšení. Bez toho se brzy vzdáme. Za druhé, musí být „přizpůsobeno“ našim schopnostem (fitness, věk atd.). Díky tomu snižujeme riziko zranění.

Můžeme se například rozhodnout provozovat nebo jezdit na kole. Dobrou formou činnosti je i cvičení doma. Členství v posilovně si nemusíte hned koupit ve fitness klubu.
Domácí léky na celulitidu

Fyzická aktivita a celulitida

Toto je obecný termín pro určitá řešení a jednou z častěji doporučovaných metod je horká a studená sprcha. Zlepšuje těsnost cév. Toto řešení lze použít k boji proti celulitidě, ale také jako prvek prevence. Nejlepší je to dělat každý den. Je to docela jednoduché. Na několik sekund nalijte pokožku teplou vodou, poté studenou vodou (ve stejnou dobu) a znovu zahřejte. Tento postup ve třech krocích by se měl opakovat 5 až 10krát najednou. Na všech místech, kde se objevila celulitida.

Masáž je další domácí, často doporučovaná metoda. Měl by být energický, takže stojí za to sevřít kůži. Je to bolestivé, ale užitečné. Stejně jako sprcha stimuluje krevní oběh a pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla. Je také důležité pamatovat na pravidelné odlupování kůže. Peeling lze připravit doma nebo si můžete vybrat hotové výrobky dostupné v obchodech.

Celulitida – profesionální řešení

To zahrnuje ošetření v kosmetických salonech a estetické medicíně. Dokonce i laser se používá k boji proti „pomerančové kůře“. Čas od času se objevují nová řešení, která se stanou součástí nové léčby celulitidy. Výběr je opravdu obrovský. Jaké ošetření rozhodnout? V takovém případě pomůže konzultace a jsou obvykle zdarma. Stojí za to navštívit zařízení, kde se takové ošetření provádí. Najdete je nejen ve velkých městech. Bohužel se musíte spokojit se značnými náklady. Takové ošetření nejsou levné. Často také vyžadují několik návštěv.

Přípravy na boj proti celulitidě jsou dalším profesionálním řešením pro celulitidu. V této skupině je odděleno nejméně několik typů řešení. Především jde o anticelulitidní kosmetiku. Výběr takových přípravků je opravdu hodně. Mnoho z nich se zaměřuje na přísady, které podporují spalování tuků. To je důležité v boji proti celulitidě. Mezi tyto látky patří kofein a karnitin. Další skupina přísad posiluje a těsní krevní cévy (například rutina). Je také velmi důležité stimulovat krevní oběh.

Celulitida – profesionální řešení

Existuje také velká skupina celulitidových tablet. Při jejich výběru je nejlepší se řídit dvěma otázkami. Musí být efektivní a bezpečné. Takové celulitidové tablety jsou primárně správně vybranou kompozicí.

Jedním z nejpopulárnějších řešení dnes je Green Barley Plus. Tento produkt je určen pro lidi, kteří chtějí zhubnout a zbavit se celulitidy. Doporučuje se také jako prvek prevence.

Green Barley Plus je založen na dvou složkách, které díky své účinnosti získaly velké uznání mezi odborníky a uživateli. Je to zelený ječmen (zásah proti detoxikaci a celulitidě) a garcinie kambodžská (efektivní hubnutí). Více o obou najdete na webových stránkách výrobce Green Barley Plus. Tento produkt je zcela bezpečný.

Green Barley Plus

Přečtěte si více na GreenBarleyPlus.com

Co získáme volbou Green Barley Plus:

 • Štíhlá postava
 • Efektivní hubnutí
 • Eliminace toxinů z těla
 • Už žádný celulitida (elastická, hladká pokožka)
 • Zrychlení metabolismu
 • Rychlé odstranění přebytečného tuku

 1. Sadick N. Treatment for cellulite. Int J Womens Dermatol. 2018;5(1):68–72. Published 2018 Oct 22. doi:10.1016/j.ijwd.2018.09.002